Wykład "ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich" 2012/13

Międzywydziałowy Instytut Ekumenii i Dialogu UPJPII zaprasza na organizowany po raz trzeci we współpracy z Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Klubem Chrześcijan i Żydów „Przymierze” wykład monograficzny ABC relacji chrześcijańsko- i polsko-żydowskich.

Program wykładu został opracowany przez bp. dr. hab. Grzegorza Rysia (aspekt historyczny), ks. prof. dr. hab. Łukasza Kamykowskiego (aspekt filozoficzny i teologiczny) oraz dr. Macieja Kozłowskiego, byłego ambasadora RP w Izraelu (aspekt społeczno-polityczny). Obok nich wśród wykładowców znajdą się inni znawcy problematyki, m.in.: ks. dr Manfred Deselaers, dr hab. Michał Galas, red. Konstanty Gebert, prof. dr hab. Dariusz Stola.

Na wykład zapraszamy studentów i doktorantów UPJPII oraz innych uczelni krakowskich, a także do wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy na temat historii Żydów, relacji między chrześcijaństwem i judaizmem, teologii dialogu chrześcijańsko-żydowskiego czy stosunków polsko-izraelskich.

Wykład trwa dwa semestry i kończy się egzaminem. Przewidywana liczba punktów ECTS: 4.

Wykłady odbywają się w budynku dydaktycznym UPJPII przy ul. Franciszkańskiej 1, s. 124 (I p.), w czwartki w godz. 15.00-16.30.