Przyjazd Pani Marianne Thyssen Komisarz UE

Przyjazd pani Marianne Thyssen - komisarz UE ds zatrudnienia, spraw społecznych i umiejętności do Spółdzielni Socjalnej Równość był inspirowany przedstawieniem Dobrych Paktyk Ekonomii Społecznej w Małopolsce, które korzystały ze środków dotacyjnych UE. Pani komisarz towarzyszyli jej współpracownicy oraz władze województwa z Urzędu Marszałkowskiego i przedstawiciele ROPS w Krakowie.
Wizytujący byli gośćmi III Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w ICE Kraków. W ramach odwiedzin Małopolski goście kongesu wizytują podmioty w Małopolsce, które tworzyły miejsca pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy.

Spotkanie było okazją do podkreślenia, UPJPII mocno wspiera i współpracuje z Spółdzielnią Socjalną Równość, także w procesie dydaktycznym w dla studentów kierunków społecznych UPJPII.