Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Wystawa pamiątek Magdaleny Tomaszewskiej ze Światowych Dni Młodzieży towarzysząca sympozjum „Mającego nadzieję w Panu, miłosierdzie ogarnie” (Ps 31,10) – Święty Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia. Spotkanie młodych. 6 - 16 V 2016 r.

Nazywam się Magdalena Tomaszewska. Z wykształcenia jestem pedagogiem i germanistą. Moim rodzinnym miastem jest Grudziądz, a zakochana jestem i od lat związana z Toruniem.
Moja przygoda ze Światowymi Dniami Młodzieży rozpoczęła się niepozornie w roku 2000 i trwa do dziś. Prezentowane zbiory przywiozłam z sześciu ostatnich Światowych Dni Młodzieży, na których byłam. Wszystko zostało przedstawione w sposób chronologiczny od pierwszego spotkania – Rzym 2000, Toronto 2002, Kolonia 2005, Sydney 2008, Madryt 2011, Rio de Janeiro 2013.
Na trzech spotkaniach byłam wolontariuszem, co tłumaczy większą ilość koszulek i innych przedmiotów. Pakiety pielgrzyma oprócz kilku powtarzających się przedmiotów różnią się od siebie nieco zawartością i w miarę upływu lat są nieco większe. Organizatorzy spotkań w zależności od miejsca starają się wyjść na praktyczne potrzeby pielgrzymów.
Każde ze Światowych Dni Młodzieży jest zawsze inne i jedyne, inny jest temat spotkania, hymn, ludzie, język, inny jest czas w jakim się na nie jedzie, inne jest miejsce… Inaczej też będzie w Krakowie. Zapraszam do pięknej przygody ze Światowymi Dniami Młodzieży…