Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Aktualności UPJPII

Spektakl Lilia

Zespół taneczny "Lilia"

„Lilia” to sztuka teatru tańca powstała pod skrzydłami Wspólnoty „Ogród Maryi” działającej w ramach DA PATMOS. Idea spektaklu zrodziła się z pasji i potrzeby chwalenia Pana Boga tańcem. Nie jest to jednak typowe przedstawienie teatralne, a ważne dzieło maryjne. 

"Lilia" to spektakl inspirowany życiem Maryi, który poprzez różne techniki tańca współczesnego ukazuje nie tylko życie codzienne Matki Bożej, ale przede wszystkim jej przeżycia wewnętrzne. Zachowuje on strukturę różańca świętego, dzięki czemu widz ma możliwość doświadczenia autentycznej modlitwy. Choreografie taneczne ukazują sceny z życia najpiękniejszej z Lilii – od tych radosnych, jak np. Zwiastowanie czy Narodzenie, poprzez bolesne, aż do chwalebnych, jak Śmierć Jezusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Nazwa spektaklu nawiązuje do samej osoby Maryi, jako wzoru czystości, delikatności i piękna.
W spektakl "Lilia" zaangażowanych jest wiele osób, o różnych specjalizacjach. Wraz z tancerzami i choreografami grupę współtworzą studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z kierunków: dziennikarstwo, teologia i nauki społeczne. Twórcy stawiają na wysoką jakość i technikę tańca. Mają nadzieję, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do projektu, spektakl będzie cieszył nie tylko oczy widzów, ale również będzie poruszał ich serca. Godziny spędzone na sali warsztatowej mają zaowocować pięknem spektaklu i jego bogatym przekazem, skierowanym nie tylko do chrześcijan.

informacje o kolejnych występach na facebooku Spektakl Lilia

osoby i kontakty
opiekun grupy - ks. Marcin Godawa (marcin.godawa@upjp2.edu.pl)
osoba odpowiedzialna - Agata Stodolska (agata.stodolska@gmail.com)