Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

O nas

Duszpasterstwo Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
"PATMOS"

 

“Kościół ma wiele do powiedzenia młodym, młodzi zaś Kościołowi” - powiedział kiedyś św. Jan Paweł II. Właśnie takiemu spotkaniu i wzajemnemu ubogaceniu służy Duszpasterstwo Akademickie PATMOS funkcjonujące przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. 
 
DA Patmos to miejsce, gdzie studenci wszystkich krakowskich uczelni (nie tylko UPJPII!) mogą się regularnie spotykać, aby wzrastać w wierze, otrzymać formację, wejść w bliskość relacji z Bogiem i budować piękną wspólnotę młodych ludzi żyjących podobnymi wartościami. 
 
Mottem, które inspiruje DA Patmos są słowa Erica Emmanula-Schmitta: „Wiara powinna się żywić wiarą”. Innymi słowy, żeby wzrastała Twoja wiara musisz swoją wiarę opowiadać i karmić się opowiadaniem wiary innych. Dlatego nasze DA jest miejscem pogłębionej refleksji i odważnego dialogu, miejscem stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Jest to miejsce, które będzie Was inspirowało i zapalało do ewangelizacji, miejsce wzrastania, zbliżania się do Boga i nade wszystko wzajemnego karmienia się swoją wiarą. 
 
DA Patmos to między innymi niedzielna msza akademicka w kościele św. Marka o 19.00, spotkania formacyjne w kilku różnych grupach, spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólna zabawa i integracja, wyjazdy i rekolekcje. Nadewszystko DA to ludzie, którzy go tworzą. Dlatego przyjdź ipoznaj nas. Wnieś w DA swoje piękno, pasje, talenty i wiarę, którą będą mogli się karmić inni. 
 

Aktualne informacje o wydarzeniach w Duszpasterstwie można znaleźć na stronie w "Aktualnościach" oraz od październkia do czerwca na facebooku @DAPatmos.

Duszpasterz DA PATMOS:
ks. Krzysztof Porosło (krzysztof.poroslo@upjp2.edu.pl)

Moderatorka DA Patmos
s.Tereza Huspekova (tereza.huspekova@upjp2.edu.pl, tel. 605 228 802)

Grupy działające w ramach DA PATMOS:

Różaniec akademicki (Grupa „wirtualna” otwarta dla wszystkich)