Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Kierunek

Podyplomowe Studia z zakresu Konserwacji, Kształtowania Architektury i Aranżacji Wnętrz Obiektów Sakralnych (wraz z Politechniką Krakowską) (2017/18)

prowadzony przez Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego
Ogólna charakterystyka
Studia przeznaczone są m.in. dla absolwentów wszystkich kierunków artystycznych, architektów, inżynierów, konstruktorów, plastyków, a także księży oraz sióstr i braci zakonnych, pracujących w kościołach zabytkowych i współczesnych, konserwatorów diecezjalnych i zakonnych, ale także dla osób świeckich i duchownych, których praca lub zainteresowania wiążą się z tematyką studiów i którzy mogą pracować m.in. w instytucjach, muzeach, czy firmach zajmujących się sztuką, konserwacją, opieką nad archiwami świeckimi i kościelnymi. Celem studiów jest przygotowanie profesjonalnej kadry spełniającej oczekiwania Kościoła oraz osób odpowiedzialnych za budownictwo sakralne, aranżacje wnętrza świątyni współczesnej i historycznej, a także użytkowników tychże obiektów, na których spoczywa odpowiedzialność za poziom prac konserwatorskich i właściwe ich użytkowanie. Słuchacze studiów otrzymają najnowszą wiedzę z zakresu zarządzania, utrzymania, renowacji zabytkowej oraz kształtowania współczesnej architektury sakralnej, a także aranżacji wystroju wnętrza świątyni, sposobów eksponowania i przechowywania oraz konserwacji elementów jej wyposażenia m.in. malarstwa, rzeźby, szat liturgicznych, ksiąg oraz innego rzemiosła artystycznego. Studia prowadzone są m. in. przez pracowników naukowych Wydziału Architektury PK, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Zamku Królewskiego na Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie.
Dane teleadresowe

Sekretariat

ul. Kanonicza 1, pok. 204, 212
31-002, Kraków
Telefon:
12 628 24 21, 12 421 87 22
Email:
pskos@pk.edu.pl
Godziny przyjęć stron:
we wtorek i czwartek - godz.11.00-12.00 w czasie r. a. /pok.204/
od poniedziałku do piątku - godz. 09.00-15.00 przez cały rok /pok. 212/
Efekty kształcenia
    Programy studiów dla naboru
      Plany zajęć
      Plany zajęć są dostępne na stronie Wirtualnego Dziekanatu (wd.upjp2.edu.pl), są one publikowane na dwa tygodnie przed rozpoczęciem semestru.