Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Kierunek

Studia Podyplomowe z Franciszkanizmu (2017/18)

prowadzony przez Ośrodek Studiów Franciszkańskich
Ogólna charakterystyka
Proponowane studia podyplomowe dają możliwość rzetelnego zapoznania się z postacią św. Franciszka z Asyżu oraz z duchowością franciszkańską. Program przewiduje studium źródłowej literatury franciszkańskiej, historii ruchu franciszkańskiego, prezentację wybitniejszych jego przedstawicieli. Dla słuchaczy istnieje możliwość odbycia rekolekcji w jednej z pustelni franciszkańskich oraz wzięcia udziału w wyjeździe naukowym do Włoch śladami św. Franciszka organizowanym przez Instytut Studiów Franciszkańskich.
Istotnym elementem studiów są zajęcia wykorzystujące źródłową wiedzę z zakresu franciszkanizmu do jej aktualnych i praktycznych aplikacji, dotyczących tak działań związanych z ochroną stworzenia, dialogiem międzykulturowym, jak i osobistej więzi z Bogiem, relacji międzyludzkich oraz podejścia do pracy i jakiegokolwiek zaangażowania.
Założeniem studiów jest ukazanie franciszkańskich, uniwersalnych wartości, które również w dzisiejszym świecie jawią się jako adekwatna i oryginalna odpowiedź na problemy, z jakimi w codziennych doświadczeniach boryka się człowiek.
Dane teleadresowe

Sekretariat

ul. Franciszkańska 4
31-004, Kraków
Telefon:
12 292 08 48
Faks:
12 292 08 48
Email:
studia@isf.edu.pl
Godziny przyjęć stron:
poniedziałek: 12.00-14.30
środa: 12.00-14.30
piątek: 15.00-17.00
Efekty kształcenia
    Programy studiów dla naboru
      Plany zajęć
      Plany zajęć są dostępne na stronie Wirtualnego Dziekanatu (wd.upjp2.edu.pl), są one publikowane na dwa tygodnie przed rozpoczęciem semestru.