Wymagane dokumenty
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie
www.irk.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.
Kandydat na studia podyplomowe składa w sekretariacie studiów następujące dokumenty:
- wydrukowany formularz rekrutacyjny wygenerowany z konta kandydata w IRK opatrzony jego własnoręcznym podpisem;
- podanie do kierownika studiów;
- życiorys;
- odpis lub uwierzytelniona notarialnie kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych;
- kserokopię dowodu osobistego w podwójnym powiększeniu;
- 2 fotografie 37x52 (bez nakrycia głowy, na jasnym tle zgodnie z przepisami dotyczącymi zdjęć do dowodów osobistych – zrobione na wprost);
- dowód wniesienia opłaty wpisowej;
Kryteria kwalifikacji
Na studia podyplomowe może być przyjęta osoba posiadająca co najmniej kwalifikacje pierwszego stopnia, potwierdzone dyplomem ukończenia studiów.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
Terminy
Nabór na semestr zimowy:
04 maja 2017 r. – 15 września 2017 r.,
Nabór na semestr letni:
02 stycznia 2018 r.– 19 stycznia 2018 r.,
Termin składania wymaganych dokumentów:
Nabór na semestr zimowy:
15 września 2017 r. – 30 września 2017 r.
Nabór na semestr letni:
19 stycznia 2018 r.- 30 stycznia 2018 r.
W godzinach otwarcia Sekretariatu Wydziału Teologicznego UPJPII w Krakowie
Charakterystyka
Na turystycznej mapie Polski Kraków jest niezwykle ważnym ośrodkiem ze swą bogatą ofertą turystyczno-kulturalną. Jest to także miasto, które może się poszczycić licznymi obiektami o charakterze sakralnym, nierzadko unikatowymi w skali Europy i świata. Również wielu świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze związanych jest z tym miastem. Znajomość wspomnianych zagadnień niekwestionowanie wnosi cenny wkład w uatrakcyjnienie i poszerzenie dotychczasowej oferty turystycznej Krakowa o działalność w obszarze o charakterze turystyczno-pielgrzymkowym.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, a także ustaleniom poczynionym w ramach porozumienia zawartego dnia 6 listopada 2014 r. pomiędzy Urzędem Miasta Krakowa i Uniwersytetem Papieskim Jana Pała II w sprawie m.in. organizacji konferencji, kongresów i szkoleń, realizacji praktyk studenckich oraz wymiany informacji w zakresie rozszerzenia oferty turystycznej Krakowa, przygotowano Podyplomowe Studia z Turystyki Religijnej w Krakowie. Są to studia dokształcające. Ich celem jest dostarczenie słuchaczom aktualnej wiedzy i niezbędnych umiejętności do pracy oraz prowadzenia własnej działalności w zakresie turystyki religijnej Krakowa. Studia umożliwiają także rozwój indywidualnych zainteresowań związanych z ruchem turystyczno-pielgrzymkowym i dziedzictwem religijno-kulturowym miasta i jego okolic. Dają one także możliwość fachowego uzupełniania wiedzy i umiejętności pożądanych do zachowania konkurencyjności w obszarze działalności gospodarczej na współczesnym rynku turystycznym. Stanowią one także doskonałą okazję do nawiązywanie kontaktów z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i planach zawodowych.
Studia są kierowane do :
1. Absolwentów studiów wyższych zarówno licencjackich, jak i magisterskich, którzy chcą nabyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w usługach z zakresu ruchu pielgrzymkowego i turystyki religijnej w Krakowie.
2. Absolwentów kierunku studiów turystyka i rekreacja, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje zawodowe.
3. Osób działających w branży turystycznej, które chcą poszerzyć swoje kompetencje w zakresie zagadnień związanych z turystyką religijną Krakowa i okolic, a także pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę w tym zakresie.
4. Osób pracujących w jednostkach samorządu terytorialnego i administracji publicznej odpowiedzialnych za ochronę i promocję dziedzictwa kulturowo-religijnego oraz usługi publiczne o charakterze turystycznym.
5. Pasjonatów, którzy interesują się sztuką sakralną, dziejami Krakowa, historią Kościoła krakowskiego oraz biografiami świętych, błogosławionych i sług Bożych, związanych z tym miastem.
Limit miejsc
Minimum- 20, Maksimum-60
Limit miejsc
Zajęcia będą mieć formę wykładów w liczbie 180 godzin, a także szkoleń praktycznych w liczbie 60 godzin. Wykłady będą się odbywać w piątki od godz.15.00-20.00 i soboty 9.00-15. Natomiast szkolenia praktyczne w inne dni, po wcześniejszym uzgodnieniu z osobami zainteresowanymi.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW:
Student powinien odbyć przewidziane w programie studiów podyplomowych zajęcia. Uzyskać wszystkie zaliczenia i zdać egzaminy.
Absolwenci uzyskują dyplom studiów podyplomowych.