Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Kierunek

Studia Podyplomowe z Franciszkanizmu (2019/20)

prowadzony przez Ośrodek Studiów Franciszkańskich
Ogólna charakterystyka
Proponowane studia podyplomowe dają możliwość rzetelnego zapoznania się z postacią św. Franciszka z Asyżu oraz z duchowością franciszkańską. Program przewiduje studium źródłowej literatury franciszkańskiej, historii ruchu franciszkańskiego, prezentację wybitniejszych jego przedstawicieli. Dla słuchaczy istnieje możliwość odbycia rekolekcji w jednej z pustelni franciszkańskich oraz wzięcia udziału w wyjeździe naukowym do Włoch śladami św. Franciszka organizowanym przez Instytut Studiów Franciszkańskich.
Istotnym elementem studiów są zajęcia wykorzystujące źródłową wiedzę z zakresu franciszkanizmu do jej aktualnych i praktycznych aplikacji, dotyczących tak działań związanych z ochroną stworzenia, dialogiem międzykulturowym, jak i osobistej więzi z Bogiem, relacji międzyludzkich oraz podejścia do pracy i jakiegokolwiek zaangażowania.
Założeniem studiów jest ukazanie franciszkańskich, uniwersalnych wartości, które również w dzisiejszym świecie jawią się jako adekwatna i oryginalna odpowiedź na problemy, z jakimi w codziennych doświadczeniach boryka się człowiek.
Dane teleadresowe
ul. Franciszkańska 4
31-004, Kraków
Telefon:
12 422 12 73
Godziny przyjęć stron:
poniedziałek 12.00 - 14.30
środa 12.00 - 14.30
piątek 15.00 - 17.00
Efekty kształcenia
    Programy studiów dla naboru
    Plany zajęć
    Plany zajęć są dostępne na stronie Wirtualnego Dziekanatu (wd.upjp2.edu.pl), są one publikowane na dwa tygodnie przed rozpoczęciem semestru.