Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

25-lecie Fundacji

W czwartek 19 lutego 2015 roku w Filharmonii Krakowskiej odbyła się uroczystość z okazji 25 lat działalności Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

W jej ramach odbyła się krakowska premiera filmu Chopin. The Space Concert z muzyką graną na żywo. Na fortepianie grał pan Karol Radziwonowicz, solistą był pan Wojciech Proniewicz, a towarzyszył im zespół smyczkowy Filharmonii. Dyrygował pan Tomasz Radziwonowicz. Na premierze obecny był reżyser filmu pan Adam Ustynowicz, który przedstawił widzom historię jego powstania. Właściwe odczytanie filmu ułatwiło też wprowadzenie ks. prof. dr. hab. Michała Hellera.

Chopin. The Space Concert to niezwykła produkcja zrealizowana na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do muzyki Fryderyka Chopina zabranej w kosmos przez załogę promu Endeavour. To film, który pozwala inaczej spojrzeć na naszą rzeczywistość, który umożliwia sądzenie człowieka z miary kosmicznej, który przypomina, że jesteśmy unoszeni przez tę samą planetę, jesteśmy załogą tego samego okrętu. Z tego powodu doskonale wpisał się w świętowanie fundacji, która od 25 lat jednoczy ludzi chcących realizować projekty i przedsięwzięcia oraz wspierać UPJPII.

Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom za obecność i zapraszamy do dalszej współpracy!

Zachęcamy do obejrzenia fotografii z tego wieczoru.