Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa 18 III 2018

Tradycyjnie, w V Niedzielę Wielkiego Postu, która w tym roku przypada 18 marca, ulicami Krakowa przejdzie Akademicka Droga Krzyżowa. Przewodniczył jej będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Temat tegorocznej Drogi Krzyżowej brzmi: „Kim jestem? Na Drodze…”

"Jak mówi ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki, to jedno z ważniejszych pytań określających tożsamość człowieka.

- Będziemy nawiązywać do różnych postaw wobec bezinteresownej miłości. Kim jestem? To istotne pytanie, jakby przedzierające się najgłębiej, by zobaczyć prawdę o sobie samym wobec prawdy o tym, że Bóg dla mnie był gotów poświęcić swe życie - tłumaczy.

Droga Krzyżowa ulicami miasta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego cieszy się co roku wielkim zainteresowaniem studentów. - Przychodzą na nią z potrzeby serca. Chcą w ten sposób postawić swe kroki na śladach Zbawcy, w których odkrywają prawdziwą miłość. Taką, której jesteśmy wszyscy głodni. O takiej właśnie miłości chcą posłuchać - podkreśla kapłan.

- Warto przyjść, by paradoksalnie zatrzymać się i dostrzec ślady bezinteresownej miłości. To przemienia serca, zbliża ludzi do siebie oraz pozwala na nowo odkrywać sens życia - zachęca do wspólnej modlitwy ks. Talik."

Źródło: KAI, luk / Kraków

Rozpoczęcie tuż po Mszy św. o godz. 19.30, a więc ok. 20.30 przy kolegiacie świętej Anny. Zakończenie przewidziano około godz. 22.00 pod „Oknem Papieskim”.

Wydarzenie na Facebooku