Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Chór Psalmodia zaprasza na koncerty "Do kraju tego" 20 VI i 24 VI 2018

„Do kraju tego. Przez muzykę i poezję do polskości” czerwcowe koncerty chóru Psalmodia

Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II zaprasza na szczególną muzyczną podróż, której przewodnikami będą Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert, Juliusz Słowacki...

W drugiej połowie czerwca odbędą się dwa koncerty rozpoczynające projekt „Do kraju tego” mający na celu wydanie kolejnej już płyty chóru Psalmodia. Pierwszy koncert odbędzie się w środę 20 czerwca br. po mszy św. o godz. 19.00  w kościele oo. Misjonarzy na Stradomiu. Kolejny występ chóru będzie miał miejsce po mszy św. o godzinie 18.00 w kościele świętego Stanisława Kostki przy ulicy Konfederackiej 6. Zespół poprowadzi prof. Włodzimierz Siedlik.
Podczas występu usłyszymy pieśni polskiego kompozytora, Józefa Świdra, który stworzył muzykę do tekstów narodowych poetów. Będą to, między innymi, utwory do słów Słowackiego - Wierzę, Norwida - Moja piosenka, Herberta - Usta proszą. Wybór repertuaru nie jest przypadkowy, związany bowiem z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncert ma na celu nie tylko muzyczne ubogacenie słuchaczy, ale również zwrócenie uwagi na genezę historyczną utworów i połączenia z innymi środkami artystycznymi poprzez podkreślenie warsty tekstowej.

Chór Psalmodia został założony w 1988 roku przez Włodzimierza Siedlika, który od tamtej pory nieprzerwanie, jest jego dyrygentem. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat chór koncertował na rozlicznych festiwalach w Polsce oraz w wielu krajach europejskich i w Brazylii. Odnosił sukcesy na wielu konkursach w Polsce, w tym, co warto podkreślić, Grand Prix na I Międzynarodowym Festiwalu im. Józefa Świdra w Cieszynie. Uświetnia śpiewem wydarzenia swojej macierzystej uczelni, miasta Krakowa i krakowskiego Kościoła. Koncerty z muzyką Józefa Świdra będą pierwszymi z kilku wydarzeń obchodów 30-lecia istnienia zespołu, który wypada w przyszłym roku akademickim.

Serdecznie zapraszamy na koncerty pełne wzruszeń!

wykonawcy:
chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
dyrygent: Włodzimierz Siedlik
przygotowanie chóru: Katarzyna Śmiałkowska, Ivan Vrublevskyi, Marek Pawełek
emisja głosu: Elżbieta Król-Dryja, Marcin Wasilewski-Kruk

WSTĘP WOLNY