Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Dr Klaudia Cymanow-Sosin zastępcą dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII

1 marca 2017 roku dr Klaudia Cymanow-Sosin objęła funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII.

Dr Klaudia Cymanow-Sosin jest absolwentką studiów dziennikarskich, filologicznych oraz europeistyki, a także stypendystką Fundacji im. Stanisława Pigonia oraz Fundacji im. Pokusów i uczestnikiem programu „Młodzież dla Europy”. Doktorat w z zakresie teorii komunikacji obroniła na podstawie książki "Funkcje metafory we współczesnym przekazie reklamowym".

Posiada doświadczenie dziennikarskie w mediach (m.in. TVP, Radio Kraków, RDN Małopolska) i w zarządzaniu – pełniła funkcję prezesa Wydawnictwa Edukacyjnego, a także na stanowiskach eksperckich (m. in. doradca ds. mediów w trakcie ŚDM). 

Obecnie jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Komisji Medioznawczej PAU, a także wiceprzewodniczącą Rady Programowej Radia Kraków.

Od kilku lat prowadzi na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II zajęcia  związane z public relations, komunikacją wizerunkową, marketingiem medialnym i reklamą. W związku ze swoimi zainteresowaniami będzie wspierać ks. dr. hab. Michała Drożdża, dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz dr Katarzynę Drąg, jego zastępcę, w kwestiach związanych z rozwojem kierunku, a także w obszarze promocji zarówno w obrębie jednostki, jak i środowisku zewnętrznym.