Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

I nagroda dla Redakcji Programów Katolickich pod red. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego

Z wielką radością informujemy, że Joanna Adamik i Katarzyna Katarzyńska z Redakcji Programów Katolickich pod redakcją ks. prof. dr. hab. Andrzeja Baczyńskiego otrzymali I nagrodę w kategorii programów telewizyjnych na XXX Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2015.

Nagrodę przyznano za trzy filmy z cyklu Wiara i życie emitowanego na antenie TVP Kraków: Zofia Czeska – błogosławiona na nasze czasy - o beatyfikowanej dwa lata temu w Krakowie założycielce Zgromadzenia Sióstr Ofiarowania NMP, powstały we współpracy z Siostrami Prezentkami, a także za przypomnienie bohaterskich kobiet, które w KL Auschwitz –Birkenau ratowały dzieci: Stanisława Leszczyńska – Matka matek oraz Irena Konieczna – cała dla życia powstałe we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka. 

Nagroda jest tym większym wyróżnieniem, że Redakcja Programów Katolickich  już od czterech lat większość swoich programów emitowanych, dzięki życzliwości kierownictwa stacji, co tydzień na antenie TVP Kraków, realizuje charytatywnie, z powodu braku środków z abonamentu, tylko czasem wspierana przez życzliwe Zgromadzenia, Parafie lub Stowarzyszenia, aby propagować wartości chrześcijańskie, Zakony, Wspólnoty oraz  wartościowe inicjatywy Kościoła Krakowskiego. Nagrodzone i wiele innych programów z cyklu Wiara i życie można obejrzeć na stronie http://krakow.tvp.pl/18647054/wiara-i-zycie   

Apel Redakcji o wsparcie jej działań: http://krakow.gosc.pl/doc/2304695.Misja-bez-abonamentu  

Na Jubileuszowy Festiwal organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie  nadesłano 118 filmów, 33 programy radiowe, 15 teledysków i 22 programy multimedialne  z 19 krajów:  Australii, Białorusi, Bośni-Hercegowiny, Czeskiej Republiki, Chorwacji, Indii, Indonezji, Filipin, Hiszpanii, Litwy, Madagaskaru , Niemiec, Rosji, Słowacji , Togo, Ukrainy, Włoch, USA i Polski.  Hasło tegorocznego Festiwalu „Media a kultura spotkania”  nawiązuje do Orędzia  Papieża Franciszka na 48 Dzień Środków Społecznego Przekazu „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”.