II Zimowe Zawody o Puchar Rektora UPJPII. Zwycięzcy na podium! 11–12 I 2020

Sobota i niedzielne przedpołudnie dla wprawionych w boju o narciarskie czy snowboardowe trofea były treningową rozgrzewką. Dla chętnych, a niekoniecznie pewnie czujących się na stoku, przewidziano krótkie, acz intensywne przeszkolenie przez instruktorów. A że "dla chcących nie ma nic trudnego", szczególnie, gdy koledzy entuzjastycznie zagrzewali do przewalczenia trudności, dziś wszyscy uczestnicy narciarskio-snowboardowego wypadu stanęli ochoczo na starcie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udzial w zawodach,  też naszej studentce I roku - s. Faustynie (sercance), która dzielnie od soboty ćwiczyła jazdę w habicie i podczas zawodów osiągnęla jeden z lepszych czasów slalomowego zjazdu.

Laureaci II Zimowych Zawodów o Puchar Rektora UPJPII:

Narciarstwo kobiet:

I miejsce - Julia Czapla

II miejsce - Matylda Firek

III miejsce - Katarzyna Kalista

Narciarstwo mężczyzn:

I miejsce - Piotr Orlecki

II miejsce - Kamil Babuśka

III miejsce - Michał Firlit

Snowboard:

I miejsce - Ivo Boczar

II mierjsce - Kamila Witalińska

III miejsce - Aleksandra Kukuła

A że wszyscy byli świadkami najpiękniejszego upadku, jaki można sobie wyobrazić, pełnego lekkości i wdzięku, ogarnięci więc podobnym zachwytem organizatorzy, z miejsca utworzyli i taką kategorię, której twórczynią, mimochodem, stała się Patrycja Ortyl. Czy jednak w przyszłym sezonie zechce być instruktorką w tej kategorii? Zobaczymy, to bowiem uczestnicy kursu będą musieli ćwiczyć przez cały rok.

Zwycięzcom puchary wręczył prorektor ds. studenckich i dydaktyki, ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII. Nad całością czuwali organizatorzy - kierownik Międzywydziałowego Studium Wychowania Fizycznego Michał Znamirowski oraz Adam Chrapusta (inicjatorzy zawodów) oraz Biuro Promocji UPJPII wraz z Przewodniczącym Samorządu Studentów - Michałem Żelazko.