Kolejne laury dla chóru UPJPII "Psalmodia" – nagrody 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki" Myślenice 2019

Chór Psalmodia z nagrodami XXVIII Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki“  Myślenice 2019

Krakowski Chór Żeński Psalmodia UPJPII pod kierownictwem Łucji Nowak wyśpiewał pierwszą nagrodę w kategorii chórów jednorodnych na 28. Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2019.

Natomiast Chór Męski kierowany przez Ivana Vrublevskyiego zajął 2. miejsce w kategorii chórów kameralnych (1. miejsca nie przyznano)
Warto wspomnieć, że aranżacje części kolęd wykonywanych podczas Festiwalu wykonał Marek Pawełek – akompaniator chóru i asystent prof. Włodzimierza Siedlika, dyrygenta Psalmodii.

Organizowany od 28 lat Festiwal jest ważnym wydarzeniem w polskim środowisku chóralistyki. Odbywał się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu pod honorowym patronatem Jego Eminencji Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Organizatorem imprezy jest MOKiS we współpracy z myślenickimi parafiami.

Chór UPJPII Psalmodia obchodził w minionym roku 30 lecie działalności. 10 lat temu przy głównym zespole zostały utworzone dwa chóry jednorodne –  Krakowski Chór Żeński i Krakowski Chór Męski.

I miejsce zdobyte w Myślenicach to kolejne potwierdzenie poziomu uniwersyteckiego chóru żeńskiego Przypomnijmy, że niedawno tenże chór zdobył Grand Prix Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Niepołomicach.

Psalmodia nie poprzestaje na laurach, 2 lutego chórzyści zakończą okres kolędowy występem w konkursie kolęd i pastorałek w Miechowie.

GRATULUJEMY ŻYCZĄC KOLEJNYCH SUKCESÓW!