Koncert Kraków - Frankfurt z udziałem chóru UPJPII Psalmodia 6 XII 2019

Chór Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wystąpił w  katedrze cesarskiej św. Bartłomieja we Frankfurcie nad Menem. Wydarzenie zorganizował Frankfurter Domkonzerte w ramach projektu Kraków - Frankfurt w rocznicę partnerstwa obu miast, których współpraca została usankcjonowana 6 grudnia 1991 roku.

W zaprezentowanym we Frankfurcie programie chórzystów Psalmodii pod dyrekcją Profesora Włodzimierza Siedlika znalazły się utwory m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego ("Zdrowaś bądź Maryja", "O Matko Miłościwa"), Davida Kusza OP ("Ave Maryja", Rorate Caeli"), Romualda Twardowskiego ("Magnificat"), Stanisława Moniuszki ("Msza Łacińska Des-dur").

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie reprezentują we Frankfurcie również: prorektor UPJPII, ks. dr hab. Robert Tyrała, prof. UPJPII oraz dr hab., Witold Zalewski, dyr. Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej WHiDK UPJPII, obecni są także przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa.