Konkurs DOCUP 2019 rozstrzygnięty! Potrójne podium dla Doktorantów UPJPII!

Do konkursu można było zgłaszać osiągnięcia zrealizowane w roku akademickim 2018/2019, w trzech kategoriach:

działalność samorządowa doktoranta, wydarzenie naukowe oraz wydarzenie samorządowe.

W ramach XXIX Zjazdu DFUP, w Bydgoszczy odbyła się gala konkursowa DOCUP.

Doktoranci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie znaleźli się na podium we wszystkich trzech kategoriach.
W kategorii Działalność samorządowa Doktoranta II miejsce zajęła mgr Magdalena Ficoń, doktorantka Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego, przewodnicząca Samorządu Doktorantów w kadencji 20172019.
W kategorii Wydarzenie Naukowe po raz kolejny nagrodzone zostały Warsztaty Historyczne dla młodzieży szkół średnich, działające przy Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego, tym razem zajmując II miejsce.
Z kolei w kategorii Wydarzenie Samorządowe III miejsce otrzymał Samorząd Doktorantów UPJPII za organizację Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Badania Młodych Naukowców Inspirowanych Chrześcijaństwem”.

Organizatorem konkursu jest Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich (DFUP) skupiające Samorządy Doktorantów uczelni zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Głównym zadaniem Forum jest reprezentacja na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej środowisk doktorantów, a także współpraca z organizacjami doktoranckimi w kraju i za granicą, organizacja oraz wsparcie inicjatyw naukowych.

Gratulujemy i życzymy naszym Doktorantom dalszych sukcesów, zarówno na płaszczyźnie naukowej jak i samorządowej.