LIST Rektora UPJPII w Krakowie na drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2018 oraz świąteczne życzenia

WIELKANOC 2018

„Nie bójcie się,
otwórzcie,
otwórzcie na oścież
drzwi Chrystusowi.
Nie bójcie się!
Chrystus wie,
co nosi w swoim wnętrzu
człowiek.
On jeden to wie!”

/Homilia Ojca św. Jana Pawła II wygłoszona w czasie mszy świętej
rozpoczynającej uroczyście pontyfikat (22 X 1978)/

Niechaj te słowa wypowiedziane na początku pontyfikatu przez Ojca Świętego Jana Pawła II,

tak nieustająco aktualne, docierają z mocą do naszych serc,

zawsze gotowych na zbawcze spotkanie z Jezusem Chrystusem, jedynym Zbawicielem człowieka.
Życzymy, abyśmy pełni zachwytu odkrywali to, co najpiękniejsze w nas i w drugim człowieku
w świetle Chrystusa i Ewangelii, a także by słowa, adresowane do każdego z nas cztery dekady temu,

otwierały nasze ufne umysły i oczy na nadchodzącą przyszłość.
Życzymy radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor

z całą społecznością akademicką Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ks. prof. Wojciech Zyzak tradycyjnie przygotował List, który zostanie odczytany w kościołach w drugi dzień świąt:

"Drodzy Siostry i Bracia!
           Dzisiejsza Ewangelia według św. Mateusza, głosząc radość ze zmartwychwstania Chrystusa, przywołuje również rozmowę arcykapłanów z żołnierzami pilnującymi grobu Pana: „Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdyśmy spali»” (Mt 28, 13). Scena ta, przypominająca zdradę Judasza, dobrze charakteryzuje wszystkie te postawy, w których poświęca się prawdę na rzecz doraźnych korzyści materialnych. Również dzisiaj prawda jest zagrożona, gdyż w wielu środowiskach, choć toczy się żywa wymiana myśli na temat osiągnięć nauk przyrodniczych i ścisłych, istotne pytania dotyczące sensu życia pozostawia się bez odpowiedzi, sugerując, że każdy ma swoją własną prawdę."...

(całośc Listu w załączniku)