Msza św. i spotkanie opłatkowe studentów UPJPII. Galeria zdjęć 18 XII 2018

We wtorek 18 grudnia 2018 r. studenci zgromadzili się licznie w budynku przy ul. Bernardyńskiej 3 na przedświątecznym spotkaniu zorganizowanym przez Samorząd Studentów i Doktorantów.

Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak. W koncelebrze nie zabrakło księży prorektorów i wykładowców. Była to Msza św. roratnia, której świątecznego klimatu dopełnił śpiew chóru uniwersyteckiego "Psalmodia" pod dyrekcją prof. Włodzimierza Siedlika.

Po Eucharystii studenci obdarzeni zostali przez Księdza Rektora błogosławieństwem i świątecznymi życzeniami. Ks. Robert Tyrała, prorektor ds. studenckich i dydaktyki w składanych życzeniach mówił o wadze i znaczeniu takiego przedświątecznego spotkania, które jednoczy, integruje, ale też uświadamia patrzenie w tym samym kierunku w stronę Jezusa Chrystusa, z powodu którego wszyscy zgromadzili się w tym miejscu, by dzielić się radością, życzliwością, chrześcijańską nadzieją. W imieniu Samorządu Studentów i Doktorantów życzenia składał przewodniczący Mateusz Więcek, który nie zapomniał o kwiatach dla najpiękniejszej Polki, Mileny Sadowskiej, Miss Polonia, studentki UPJPII, która mimo rozlicznych obecnie obowiązków związanych z wygraniem konkursu nie zawiodła i przyszła przełamać się opłatkiem.

Na spotkanie przybyła p. Halina Styła – prezes Zarządu Hospicjum Maryi Królowej Apostołów w Krakowie, by podziękować studentom i ich opiekunom za wiele akcji pomocy chorym, w których tak chętnie i z takim zaangażowaniem biorą udział.

Żeby tradycji stało się zadość, na stołach pojawił się barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, pyszne gołąbki. Echo kolęd niosło się daleko poza budynek UPJPII, nie mogło być inaczej, gdy zachęcały studentów do wspólnego śpiewania gromkie głosy kleryków z krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, którym także gra na rozmaitych instrumentach nie jest obca.

zdjęcia: Krzysztof Mlyczyński