Spotkanie i dyskusja wokół najnowszej książki prof. Piotra Nowaka 22 I 2019

Przemoc i słowa. W kręgu filozofii politycznej Hannah Arendt

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Kwartalnik Kronos, Totalna Mobilizacja zapraszają na spotkanie i dyskusję wokół najnowszej książki prof. Piotra Nowaka, zastępcy redaktora naczelnego kwartalnika „Kronos”, zatytułowanej "Przemoc i słowa. W kręgu filozofii politycznej Hannah Arendt", które odbędzie się w Artetece (I piętro) Kraków, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego),  22 stycznia br., o godz. 17.30.

Spotkanie przybliży publiczności dziedzictwo Hannah Arendt jednej z najważniejszych intelektualistek XX wieku w zakresie filozofii, polityki i historii XX wiek.

Z autorem rozmawiać będzie prof. Bronisław Łagowski, filozof, historyk idei, publicysta.

Spotkanie moderować będzie dr Maciej Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.