Studentka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Milena Sadowska – Miss Polonia 2018!

Milena Sadowska jest studentką I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wspólnota akademicka UPJPII cieszy się jej sukcesem i serdecznie gratuluje.

Brać studencka obnosi się z dumą, bo o ileż przyjemniej studiować na uczelni, na której są najpiękniejsze dziewczyny!

Milena Sadowska pochodzi z podkrakowskich Babic. ma 19 lat i 175 cm wzrostu. Jest 40. najpiękniejszą Polką w historii konkursu.

Finał Miss Polonia 2018 odbył się w Sierocku. Nowa Miss Polonia została odznaczona koroną z rąk ubiegłorocznej miss Agaty Biernat. W walce o tytuł najpiękniejszej stanęło w ścisłym finale 20 kandydatek.

Po raz pierwszy tytuł został nadany w 1929 roku, ma więc już bez mała 90-letnią tradycję. Miss reprezentuje Polskę w Miss World, Miss Universe i Miss Grand International. Dla niejednej z najpiękniejszych Polek tytuł stawał się przepustką do międzynarodowej kariery, której życzymy naszej najpiękniejszej studentce, żywiąc zarazem nadzieję, że konsekwencje jakie niesie z sobą tak wspaniały wynik konkursu nie odbiorą Milenie czasu na zdobywanie wiedzy na UPJPII.

GRATULUJEMY!

/zdjęcie: Marek Szawdyn, żródło-Gazeta Krakowska/