Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w archidiecezji krakowskiej 22 – 29 I 2017

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które w archidiecezji krakowskiej odbędą się w dniach 22-29 stycznia. 

Tydzień rozpocznie się uroczystą liturgią w cerkwi prawosławnej pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Szpitalnej, a zakończy 29 stycznia o godz. 15.30 nabożeństwem ekumenicznym w sanktuarium św. Jana Pawła II. Do udziału w tym nabożeństwie szczególnie zachęca się małżeństwa mieszane wyznaniowo. Ekumenicznej modlitwie przewodniczyć będzie nowy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan od ponad stu lat jest cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, konferencjach, koncertach i innych wydarzeniach. Materiały na obchody przygotowują Komisja „Wiara i Ustrój” Światowej Rady Kościołów oraz Papieska Rada ds. Popierania Jedności Chrześcijan, a ich polską wersję opracowują wspólnie Polska Rada Ekumeniczna oraz Rada ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski Kościoła Rzymskokatolickiego.

Pierwsze nabożeństwa ekumeniczne z udziałem katolików odbyły się w Krakowie w 1964 r. Organizował je ks. Andrzej Bardecki na prośbę metropolity krakowskiego abp. Karola Wojtyły.

Warto przypomnieć, że kto w tym czasie będzie uczestniczył modlitwie o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Szczegóły w załącznikach: