Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie objął patronat nad XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Chrzanowskiej w Krakowie

Liczna reprezentacja młodzieży z XLIII Liceum Ogólnokształcącego  im. Zofii Chrzanowskiej w Krakowie, pod pieczą swojej p. Dyrektor, zawitała w czwartek do siedziby rektoratu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Kanoniczej 25. Powodem spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy obiema instytucjami. Szkołę reprezentowała dyrektor mgr Bożena Skowronek, Uniwersytet ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, rektor UPJPII.

Umowa określająca warunki współpracy na różnych polach działalności obu instytucji zakłada m.in. prowadzenie warsztatów dla uczniów XLIII LO przez pracowników UPJPII. W sposób szczególny za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest w tym przypadku Wydział Filozoficzny UPJPII.