Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

UPJPII dla Nepalu! 12 V 2015

W sobotę 25 kwietnia br. w Nepalu doszło do trzęsienia ziemi o sile 7.8 w skali Richtera. Jego skutkami zostało dotkniętych osiem milionów osób. Polska Akcja Humanitarna pracuje już na miejscu. Dociera do wiosek, do których nie dotarła jeszcze żadna pomoc. Nepalczykom bardzo potrzebne jest Twoje wsparcie. W związku ze zbliżającą się pora monsunową największą potrzebą jest w tej chwili zapewnienie dachu nad głową tym, którzy stracili swoje domy w wyniku katastrofy. Kolejne potrzeby to żywność i artykuły pierwszej potrzeby. PAH będzie zajmować się ich dostarczeniem w najbliższych dniach.

PROSIMY, DOŁĄCZ NAS I PRZEKAŻ DAROWIZNĘ DO PUSZEK WOLONTARIUSZOM POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ! Zbiórka odbędzie się we wtorek 12 maja br. w godz. 13.00-15.00 w budynkach UPJPII przy ul. Franciszkańskiej 1 oraz ul. Bernardyńskiej 3.

 

Koordynatorka pomocy natychmiastowej PAH jest w Nepalu, gdzie rozpoczęła udzielanie pomocy humanitarnej. W pierwszych dniach dostarczyła żywność (mąkę i ryż) oraz tabletki do uzdatniania wody potrzebującym w dystrykcie Kathmandu, dzięki wsparciu darczyńców oraz członków Klubu PAH SOS.

Koordynatorka PAH przeprowadziła rozpoznanie potrzeb w dystrykcie Sindhupalchowk, w regionie Helambu. Sytuacja mieszkańców regionu jest bardzo trudna. Domy są zrównane z ziemią, ludzie odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Największą potrzebą jest w tej chwili schronienie. Wkrótce nadejdzie pora monsunowa i trzeba jak najszybciej zapewnić dach nad głową tym, którzy stracili swoje domy w wyniku katastrofy. Kolejne potrzeby to żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Helambu to teren górzysty, do niektórych miejscowości nie można dotrzeć drogą. Ci, którzy mogą z wiosek położonych wysoko w górach, schodzą niżej do doliny, do Sarkathali. Tutaj mogą dostać jakąkolwiek pomoc, którą samodzielnie zanoszą w góry.

W najbliższych dniach rozpoczniemy dostarczanie kolejnej pomocy w regionie Helambu. Będą to materiały umożliwiające zabezpieczenia schronienia (namioty i tarpolina) oraz nieżywnościowe artykuły pierwszej potrzeby.

Kto nie będzie mógł wziąć udziału w zbiórce pieniężnej 12 maja, może pomóc także w inne sposoby:

  • Wpłacić na konto PAH: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Nepal"
  • Wpłacić on - line. Wybierz cel darowizny "Nepal"
  • Dołączyć do Klubu PAH SOS by regularnie wspierać działania PAH w krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym.