Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

UPJPII i TVP3 Kraków podpisały umowę o współpracy medialnej 28 II 2017

Umowa medialna pomiędzy Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II a Telewizją Polską Oddział w Krakowie podpisana! Dla studentów i absolwentów UPJPII to usankcjonowanie nowych przestrzeni nauki i zawodowej działalności.

Efekty pracy studentów Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie będą jeszcze bardziej widoczne na antenie Telewizji Polskiej i to nie tylko w regionalnym, krakowskim paśmie! A sprawi to podpisane porozumienie między UPJPII a TVP3 Kraków, które zakłada daleko idącą współpracę obu instytucji.

List intencyjny o współpracy medialnej podpisali: rektor UPJPII ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJPII, a zarazem dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej tejże uczelni  oraz p. Marek Szczepanek, p.o. dyrektora TVP3 Oddział Kraków.

Jak powiedział Marek Szczepanek „ praca młodzieży uniwersyteckiej podczas ŚDM-u była „modelowa”. Teraz chcemy to pomnożyć. W Telewizji Polskiej realizowane są duże formaty, otwierają się audycje realizowane dla programu I TVP. Będzie to dla młodych ludzi zintensyfikowany proces uczenia się dużej telewizji”. Ks. Michał Drożdż kierujący instytutem dziennikarstwa nie krył radości, że studenci zdobywać będą nowe kompetencje warsztatowe, a do TVP wniosą w zamian młodzieńczy potencjał i solidnie wypracowane podstawy, a i piękne wartości będą mogli przekazywać w nowoczesny sposób. Ks. rektor zdobył pewność, jak mówił,  łatwiejszego dostępu do praktyk studenckich pod okiem profesjonalistów, a co najważniejsze – praktyków, otworzyły się tym samym większe możliwości startu zawodowego dla absolwentów tego kierunku. Szczegółowo omówione zostały 3 projekty, w tym jeden już jest w trakcie realizacji. Mowa o 12-odcinkowym cyklu „Wielkie nieba”, zamówionym przez Redakcję Katolicką I Programu Telewizji Polskiej, jako część programu „Między Niebem a Ziemią”. Tym samym studenci UPJPII i ich praca będą jeszcze bardziej widoczne, nawet w porównaniu z czasem ŚDM-u, na profesjonalnej antenie publicznej telewizji.  

Relacja z wydarzenia na antenie TVP3 Kraków, Kronika, 28.02.2017, godz. 18.30