Witold Zalewski z córką Hanną w koncercie organowym, grupa taneczna ze swoim spektaklem "Lilia", czyli udział UPJPII w ŚDM w Panamie

Dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej dr hab. Witold Zalewski i jego córka Hanna wystąpili w kościele de la Merced w Panamie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Witold Zalewski jest zarazem głównym organistą katedry na Wawelu, cenionym muzykiem koncertującym w różnych częściach świata. W ostatnim czasie m.in. w Sydney, Toronto.

Artyści w swoim programie zaprezentowali utwory m.in. polskich kompozytorów: Mikołaja z Krakowa, Piotra Żelechowskiego, Andrzeja Rohaczewskiego, Mieczysława Surzyńskiego.

Hanna Zalewska jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie w klasie Aleksandry Gawlik. Od 11 lat gra na fortepianie, a od dwóch na organach.

Podczas ŚDM w Panamie wystąpi również grupa teatru tańca, działająca w ramach Duszpasterstwa Akademickiego "Patmos", ze swoim spektaklem inspirowanym życiem Maryi "Lilia".

Artyści tak Witold Zalewski, Hanna Zalewska, jak i grupa przedstawiająca "Lilię" reprezentują w Panamie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywają się pod hasłem "Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego".

Artykuł zapowiadający koncerty organowe w Panamie: