Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Zgłoszenia do 23 IV 2019

Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmi: “Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu” – są to słowa Ojca Świętego, które wygłosił podczas Mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Festiwal jest przede wszystkim odpowiedzią na papieskie słowa „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie” i upamiętnia wizytę Jana Pawła II w Zakopanem w czerwcu 1997r. Tradycyjnie już obejmuje dziedziny sztuki takie jak muzyka i teatr, natomiast nowością są w tym roku film i fotografia. We wszystkich kategoriach odbywa się konkurs, a także ciekawe warsztaty. Podczas festiwalowych wydarzeń uczestnicy nie tylko poznają życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II, ale także czeka na nich wiele atrakcji, koncertów i spotkań.

Zachęcamy szczególnie do spróbowania swoich sił w dwóch nowych kategoriach. Konkursowe zadanie fotograficzne polega na pokazaniu okiem aparatu miejsc związanych z Janem Pawłem II, a filmowe na przygotowaniu wywiadu z osobą, która brała udział w pielgrzymce lub osobistym spotkaniu z Janem Pawłem II. Dzięki temu młodzież będzie mogła odkrywać ślady i znaki św. Jana Pawła II w swoim najbliższym otoczeniu i w opowieściach bliskich – nie tylko te materialne, ale przede wszystkim duchowe. W ramach Festiwalu dla zakwalifikowanych uczestników zostaną zorganizowane warsztaty fotograficzne i filmowe. Wykładowcy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przygotują dla młodzieży profesjonalną kamerę ze statywem i mikrofonem oraz profesjonalny aparat. Będą uczyć pracy przed kamerą oraz montowania materiałów filmowych. Warto więc skorzystać z możliwości zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń oraz spotkać rówieśników, którzy mają podobne pasje i wartości.

XIV FESTIWAL TWÓRCZOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ “SZUKAŁEM WAS…”
10 – 12 MAJA 2019 R. – ZAKOPANE

Organizatorem festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Tegoroczny Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej objęli Honorowym Patronatem:
Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz i Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.

Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie: www.festiwale.zakopane.pl/2019/festiwal-chrzescijanski

/UM Zakopane/