XVIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie zapraszają na krakowskie obchody XVIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Hasło tegorocznego Dnia Judaizmu brzmi: „Szukałem Pana, a On mnie wysłuchał i wyzwolił od wszelkiej trwogi” (Ps 34).

12 stycznia 2015 (poniedziałek)

16.30 wykład Jakie owoce może przynieść mowa? (naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary) – budynek UPJPII przy ul. Franciszkańskiej 1, sala 40, parter.

17 stycznia 2015 (sobota)
18.00 HAWDALA – spotkanie modlitewne Żydów i chrześcijan w synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24. Udział wezmą: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, przewodniczący Gminy Żydowskiej Tadeusz Jakubowicz. Modlitwę poprowadzi naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary. Śpiew: rabin Jicchak Horowitz.