Zaproszenie na koncert organowy uczniów PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie 19 VI 2018

Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej

zaprasza na koncert organowy

uczniów PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie

w klasie mgr Agnieszki Walczy

19 czerwca 2018 r., godz. 19.00

kościół pw. Bożego Miłosierdzia

Kraków, os. Oficerskie, ul. Bandurskiego 12

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert zorganizowany pod patronatem Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.

Tym razem w ramach projektu  „Poznajemy organy Krakowa”, wystąpią uczniowie klasy  organów mgr Agnieszki Walczy Państwowej Szkoły Muzycznej im Władysława Żeleńskiego w Krakowie.

Jednym z założeń w/w projektu jest zapoznanie się młodzieży szkolnej z instrumentami piszczałkowymi swojego Miasta nie tylko pod względem historycznym ale przede wszystkim praktycznym. Dotychczas uczniowie mieli okazję wspaniale zaprezentować się na instrumentach piszczałkowych u OO. Bernardynów (4.06) oraz OO. Pijarów na Wieczystej (11.06).

Projekt nadzorowany artystycznie przez dyr. MIMK-u dr hab. Witolda Zalewskiego