Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Zaproszenie dla DOKTORANTÓW na spotkanie dot. nowej regulacji (ustawa 2.0) 24 VI 2019

ZAPROSZENIE

W związku z nową regulacją (ustawa 2.0), która poleciła utworzenie nowej struktury – Szkołę Doktorską, a także odnosząc się do licznych uwag i wątpliwości, jakie pojawiają się i mogą się w przyszłości pojawić, ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, prorektor UPJPII, nowopowołany dyrektor Szkoły Doktorskiej postanowił zwołać spotkanie dotychczasowych doktorantów UPJPII dla wyjaśnienia wszystkich niejasnych czy niepokojących kwestii.

Odbędzie się w Auli przy ul. Bernardyńskiej 3 w dniu 24 czerwca 2019 r. o godz. 17.30.

Dyrektor Szkoły Doktorskiej prosi o poinformowanie i zainteresowanie spotkaniem doktorantów, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o swojej sytuacji prawnej po 1 pażdziernika 2019 roku, jak i oczywiście wszystkich innych zainteresowanych tym tematem.

Spotkanie rozpocznie wyjaśnienie zmian i podzielenie się wiedzą nt. sytuacji doktorantów do 2023 roku, którzy rozpoczęli studia do roku akademickiego 2018.2019. Podczas spotkania będzie oczywiście także możliwość zadawania pytań.

 

Przypomnijmy:

Od grudnia 2018 r. zespół ds. opracowania projektu Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie powołany przez Rektora Uniwersytetu rozpoczął pracę nad strukturą i funkcjonowaniem Szkoły Doktorskiej.

Po mianowaniu kierowników dyscyplin, w których Uniwersytet ma uprawnienia do doktoryzowania, przygotowano warunki rekrutacji oraz program kształcenia.

Dnia 20 maja 2019 r. Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak utworzył Szkołę Doktorską na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i powołał jej pierwszego dyrektora, ks. dr. hab. Roberta Tyrałę, prof. UPJPII. Regulamin szkoły został zatwierdzony uchwałą Senatu UPJPII z dnia 15 kwietnia 2019 r. Warunki rekrutacji oraz program kształcenia Senat UPJPII uchwalił 20 maja 2019 r. z późniejszymi zmianami.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie rozpocznie się 2 września br. Kształcenie odbywać się będzie w dyscyplinach: nauki teologiczne, historia, filozofia, nauki socjologiczne, nauki o komunikacji społecznej i mediach.

 

W czwartek, 6 czerwca 2019 r., rektor UPJPII, ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, uroczyście wręczył nominację dyrektorowi Szkoły Doktorskiej na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, ks. dr. hab. Robertowi Tyrale, prof. UPJPII oraz kierownikom dyscyplin wchodzących w skład Rady Szkoły Doktorskiej:

ks. prof. dr. hab. Tadeuszowi Borutce – dyscyplina nauki socjologiczne,

ks. dr. hab. Janowi Dziedzicowi, prof. UPJPII – dyscyplina nauki teologiczne,

prof. dr. hab. Jerzemu Jastrzębskiemu – dyscyplina nauki o komunikacji społecznej i mediach,

o. dr. hab. Markowi Urbanowi CSsR – dyscyplina filozofia,

dr. hab. Marianowi Wołkowskiemu-Wolskiemu – dyscyplina historia.

Szczegółowe informacje:

http://bip.upjp2.edu.pl/

http://bip.upjp2.edu.pl/uchwaly-senatu

http://bip.upjp2.edu.pl/zarzadzenia-rektora

 

/slider: zdjęcie arch./