Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM 13 V 2018

Drodzy Pracownicy, Studenci i Doktoranci

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

W niedzielę 13 maja br.  o godz. 9.00 z katedry na Wawelu do bazyliki ojców paulinów wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. O godz. 10. 00 rozpocznie się na Skałce Msza św., której przewodniczyć będzie kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej. Homilię wygłosi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Wspólnie z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim, z przedstawicielami Episkopatu Polski, a także znaczących instytucji, szkół wyższych, wspólnot i stowarzyszeń archidiecezji krakowskiej oraz Małopolski,  będziemy nade wszystko dziękować za otrzymane dary i prosić o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Serdecznie zapraszam wszystkich Pracowników, Studentów i Doktorantów do udziału w procesji  oraz pięknego, ubogacającego przeżycia Eucharystii.  Liczę, że nasza uczelnia będzie godnie i licznie reprezentowana.

Samodzielnych pracowników naukowych proszę o udział w uroczystości w togach.

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak