Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM 14 V 2017

 

ZAPROSZENIE

 

Drodzy Pracownicy, Studenci i Doktoranci

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

 

W niedzielę 14 maja br. o godz. 9.00 z katedry na Wawelu  wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, a o godz. 10.00 rozpocznie się na Skałce Msza św., której będzie przewodniczył i wygłosi homilię abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Wspólnie z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce arcybiskupem Salvatore Pennacchio, arcybiskupem Krakowa Markiem Jędraszewskim, z przedstawicielami Episkopatu Polski, a także znaczących instytucji, szkół wyższych, wspólnot i stowarzyszeń Archidiecezji Krakowskiej oraz Małopolski, będziemy dziękować Bogu za otrzymane dary podczas pielgrzymki Ojca św. Franciszka do Polski i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, również za uroczysty akt przyjęcia Chrystusa, jako naszego Króla i Pana. Modlić się też będziemy o nowe moce ducha dla polskiego Kościoła oraz dla naszej Ojczyzny, o powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.

Serdecznie zapraszam wszystkich Pracowników, Studentów i Doktorantów na procesję i Eucharystię. Zależy mi, by nasza uczelnia podczas tego wielkiego święta była godnie i licznie reprezentowana, bardzo więc liczę na Państwa obecność. Samodzielnych pracowników naukowych proszę o udział w uroczystości w togach.

 

Program:

9.00 – procesja wyrusza z wawelskiego wzgórza

10.00 – rozpoczęcie Mszy św. na Skałce

11.45 – procesja powrotna do katedry na Wawelu

 

                                                                                                                                            

ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak

rektor