Zmarł ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż – wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie

W dniu 27 września 2019 roku zmarł Ksiądz prof. dr hab. Alojzy Drożdż – wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Msza święta pożegnalna w archikatedrze w Katowicach w poniedziałek (30 września) o godz. 12.00. Wprowadzenie ciała śp. ks. Alojzego do kościoła parafialnego w Żeleźnikowej w poniedziałek (30 września) o godz. 18.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Żeleźnikowej we wtorek (1 października) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Czcigodnego Księdza Dziekana Wydziału Nauk Społecznych UPJPII, ks. dr. hab. Michała Drożdża, prof. UPJPII,  ogarniamy modlitewnym wsparciem, składając wyrazy głębokiego współczucia po śmierci Brata, a śp. Alojzego Drożdża polecamy Bożemu Miłosierdziu, wypraszając dla Niego łaskę wiecznego zbawienia.

Relacja z uroczystości: