Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – relacja z sympozjum charytatywnego dla Krzysztofa Broszkiewicza

Sprawozdanie z sympozjum
W dniu 22 listopada w Bibliotece Głównej UPJPII odbyło się Sympozjum Charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza pt. „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. To już druga taka inicjatywa w bibliotece podczas której, dla Krzysztofa zbierane były datki do puszek a w auli wystąpili zaproszeni na spotkanie prelegenci.
Organizatorami przedsięwzięcia byli Uniwersytet Papieski Jana PawłaII, Biblioteka UPJPII, Parafia Świętego Jana PawłaII w Krakowie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Sympozjum zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Krzysztof Broszkiewicz to młody 23 letni człowiek, który w 2015 roku uległ ciężkiemu wypadkowi w wyniku, którego został sparaliżowany. Wcześniej sam udzielał się w inicjatywach społecznych. Był wolontariuszem „Szlachetnej paczki” i w hospicjum. Brał również udział w licznych charytatywnych koncertach. Uczestniczył, jako wolontariusz w „Światowych Dniach Młodzieży”. Krzysztof przeszedł skomplikowaną operację wszczepienia w rdzeń kręgowy płytki stymulującej. Teraz przechodzi rehabilitacje w ośrodku Akson we Wrocławiu, której miesięczny koszt to 9 tys.zł.
Sympozjum poprowadziła Aneta Liberacka redaktor naczelna portalu Stacja 7, prezes Fundacji Medialnej 7. Wstępem rozpoczęła dyr. Biblioteki Głównej UPJPII Pani Magdalena Nagięć. Przeczytała list od Małżonki Prezydenta RP. Następnie gości przywitał ks. prof. zw. dr hab. Józef Stala, który z kolei odczytał list skierowany do uczestników konferencji od Papieża Franciszka.
Główną część sympozjum rozpoczęto wykładem pt. „Osiem błogosławieństw drogą do szczytu marzeń” ks. mgr lic. Mateusza Napierały ze Stowarzyszenia „Accademia Frassati”. Ksiądz nie mógł osobiście przybyć na spotkanie, ale cały wykład specjalnie na tą okazję nagrał i został on podczas sympozjum odtworzony.
Następnie ze swoim wystąpieniem „Uzdrowiona przez św. Jana Pawła II by służyć życiu” na scenie pojawiła się s. Marie Simon-Pierre ze Zgromadzenia Małych Sióstr Macierzyństwa Katolickiego (Francja). Całość tłumaczyła Joanna Piątkowska.
Z wykładem „Musicie od siebie wymagać” wystąpił JE ks. Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Częstochowskiej prof. dr hab. Antoni Długosz.
Po przerwie kawowej nawiązano połączenie online z Betlejem, skąd s. Szczepana Hrehorowicz opowiadała o Domu Pokoju, który jest dziełem misyjnym Sióstr Elżbietanek. Siostry zajmują się tam osieroconymi dziećmi z Palestyny.
Kolejnym prelegentem był dr hab.med. Bartłomiej Guzik z Fundacji Centrum Dobroczynności Lekarskiej - „Doctors Africa”, organizator misji medycznej w Ugandzie, w szpitalu w Kakooge. Wystąpił z wykładem „Mission Impossible? Doctors Africa w Ugandzie i w Tanzanii”. Opowiadał o projekcie, który prowadzi na terenie Afryki, o ludziach na tym kontynencie, życiu tam, o swojej pracy lekarza - leczeniu, profilaktyce.
Serię wykładów zakończył, ks. Tomasz Kancelarczyk założyciel Fundacji Małych Stópek organizator Marszów dla Życia. W swoim wystąpieniu pt. „Wstawiennictwo i strategia św. Jana Pawła II w obronie życia człowieka”, przedstawił swoją misję w ratowaniu życia nienarodzonego. Opowiadał o kobietach, które zdecydowały się na aborcje i zgłaszały się do fundacji, jakie starania musi wkładać w to, aby je od tego odwieźć, o pomocy, jaką fundacja dla nich organizuje oraz o historii Marszów dla Życia.
Sympozjum zakończyło się akustycznym koncertem młodego poznańskiego gitarzysty i wokalisty Michała Rasska.

/ Michał Pora/

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/wypowiedzi-pierwszej-damy/listy/a...