16. Konferencja Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce pt. „Poziom umiędzynarodowienia uczelni wyższych a polityki migracyjne państw ” 28 – 29 XI 2019

Zaproszenie na 16. konferencję Krajowej Sieci Migracyjnej

Konferencja Europejskiej Sieci Migracyjnej w Polsce oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych UPJPII.

„Poziom umiędzynarodowienia uczelni wyższych a polityki migracyjne państw”

28 29 listopada 2019 r.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Papieskiego, ul. Bobrzyńskiego 10, Kraków

Europejska Sieć Migracyjna w Polsce zlokalizowana przy Departamencie Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na 16. Konferencję Krajowej Sieci Migracyjnej pt.: „Poziom umiędzynarodowienia uczelni wyższych a polityki migracyjne państw”, która odbędzie się w Krakowie w dniach 28-29 listopada 2019 r.
Celem dwudniowej konferencji jest promocja polskich uczelni na arenie międzynarodowej, prezentacja programów uniwersyteckich skierowanych do zagranicznych studentów i absolwentów, a także wymiana doświadczeń w zakresie stosowanych narzędzi mających na celu zatrzymanie studentów zagranicznych w kraju jako pracowników wysoko wykwalifikowanych.
Bodźcem do zorganizowania konferencji są prace prowadzone przez Departament Analiz i Polityki Migracyjnej nad stworzeniem nowej krajowej polityki migracyjnej. Konferencja będzie również okazją do dyskusji na temat roli współpracy administracji rządowej z ośrodkami akademickimi, a także istniejących możliwości podniesienia rangi polskich uczelni w międzynarodowych rankingach.

Osoby do kontaktu:
Marcin Wrona: tel. 22 601 51 16 mail: marcin.wrona@mswia.gov.pl oraz

Ewelina Zabardast: tel. 22 601 33 06, mail: ewelina.zabardast@mswia.gov.pl

Rejestracja do dnia 22 listopada 2019 r. pod linkiem:

Migracyjnej-w-Krakowie-28-29-listopada-2019.html

Informacje na stronie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WNS UPJPII w Krakowie: