Akademicki Dzień Pamięci. Na grobach zmarłych profesorów UPJPII złożyliśmy kwiaty. Eucharystia dzis o godz. 17.00 w kolegiacie św. Anny 6 XI 2019

Akademicki Dzień Pamięci w 80 rocznicę Sonderaktion Krakau rozpoczęło poranne spotkanie delegacji krakowskich uczelni przy bramie cmentarza Rakowickiego. Po słowach powitania przez JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciecha Nowaka, przypomnieniu idei i wydarzeń Akademickiego Dnia Pamięci przedstawiciele wspólnot akademickich Krakowa udali się do miejsc spoczynku profesorów swoich uczelni.

Jego Magnificencja Rektor UPJP II ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak wraz z przedstawicielami pracowników UPJPII i samorządu studenckiego wspólnie odmawiali modlitwę, złożyli kwiaty, zapalili znicze, by uczcić pamięć zmarłych Profesorów, którzy spoczęli na cmentarzu Rakowickim, Salwatorskim, w kościele św. Floriana, Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Od 2015 roku Dzień Pamięci obchodzony jest wspólnie z innymi uczelniami krakowskimi jako Akademicki Dzień Pamięci. Modlimy się tego dnia w intencji ofiar Sonderaktion Krakau w 80. rocznicę aresztowania pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni Krakowa, poległych podczas wojny. W czasie Eucharystii Miłosiernemu Bogu polesamy zmarłych profesorów, pracowników, współpracowników, doktorantów i studentów oraz przyjaciół wyższych uczelni Krakowa i Małopolski. Rektor UPJPII zaprasza na mszę świętą także w intencji tych, których nasza wspólnota żegnała w minionym roku akademickim. Mszę św., będącą częścią uroczyście obchodzonego Akademickiego Dnia Pamięci odprawi w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś, 6 listopada br. o godz. 17.00.

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II pożegnał w minionym roku akademickim:

Ks. prof. dr. hab. Jana Dyducha, rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w latach 2004 – 2010 (17 XI 2018)

Biskupa Tadeusza Pieronka, rektora Papieskiej Akademii Teologicznej w latach 1998 – 2004 (27 XII 2018)

Martę Dąbkowską studentkę UPJPII /Nauki o rodzinie WNS UPJPII/, (22 II 2019)

Tadeusza Szymę –  reżysera, krytyka filmowego, wykładowcę UPJPII. (5 IV 2019)

ks. kan. Stanisław Bzowski – wieloletni wykładowca na Wydziale Teologicznym naszej Uczelni (25 VIII 2019)

Ks. prof. dr. hab. Alojzego Drożdża, wykładowcę Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, byłego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie (27 IX 2019)

Malwinę Pawlaszczyk studentkę UPJPII /IDiKS WNS UPJPII/, (15 VIII 2019)

Dziękujemy dobremu Bogu za dzieła życia tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Nieba.