II Narodowa Konferencja Mediacji Kulturowej 19 VII 2016

W najbliższy wtorek 19 lipca 2016 w godzinach 16:00 – 19:00 odbędzie się II Narodowa Konferencja Mediacji Kulturowej podsumowująca działania w ramach europejskiego projektu TIME. Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Projekt prowadzony jest przez organizacje z Polski, Austrii, Belgii, Grecji, Niemiec, Portugalii i Włoch.

Gościem specjalnym będzie pani Halina Juszczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Szczegóły wydarzenia:

Data: 19 lipca 2016 (wtorek)

Miejsce: Kraków, ul. Kanonicza 9, budynek Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II

Plan spotkania:

16.00 Powitanie i prezentacja idei projektu

16.20 Gość Specjalny, Halina Juszczyk - Prezentacja Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

16.45 Konferencja prasowa, przerwa kawowa

17.15 Prezentacja raportów projektowych:
            - Barbara Pajchert - O4
            - Dawid Kaczmarczyk - O5
            - dr hab. Krzysztof Gurba - krótkie podsumowanie projektu

18.00 Dyskusja i spotkania w kuluarach / poczęstunek

Projekt Train Intercultural Mediators for Multicultural Europe (TIME) bada praktyki w szkoleniu i zatrudnianiu mediatorów międzykulturowych w państwach UE. Projekt promuje wymianę dobrych praktyk w zakresie mediacji międzykulturowej, poprzez proponowane modele programów treningowych dla zarówno samych mediatorów jak i ich trenerów. TIME analizuje również istniejące struktury w państwach partnerskich i przedstawia propozycje wprowadzenia treningów mediacji międzykulturowej.

Więcej informacji na stronie internetowej http://mediation-time.eu/index.php/pl/

Uprzejmie proszę o mailowe potwierdzenie obecności na wydarzeniu pod adres: dawid.kaczmarczyk@upjp2.edu.pl