Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej gościł 720 dzieci w ramach współpracy Uniwersytetu Dzieci i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

14 kwietnia 2018 roku zakończył się cykl warsztatów telewizyjnych i radiowych organizowanych w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII we współpracy z fundacją - Uniwersytet Dzieci.

Pracownicy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej: dr Klaudia Cymanow-Sosin (koordynator warsztatów telewizyjnych) oraz dr Katarzyna Drąg (koordynator warsztatów radiowych) i red. Dominika Baraniec (współprowadząca warsztaty radiowe) przygotowały w oparciu o Metodę Pytań i Doświadczeń, wedle której UD prowadzi zajęcia już od ponad dekady, warsztaty dotyczące kontaktu z mediami oraz prawidłowego zachowania w mediach i umiejętnego korzystania z nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.

W Akademickim Centrum Medialnym, które powstało staraniem ks. dr. hab. Michała Drożdża, obecnego Dyrektora ACM, przyjęto łącznie 720 młodych studentów wraz z ich opiekunami. W ciągu pięciu sobót zorganizowanych zostało 20 warsztatów dla grupy telewizyjnej i tyle samo dla grupy radiowej. Podczas zajęć obecni byli także wolontariusze, stażyści, koordynatorzy z UD oraz nasi studenci i absolwenci: mgr Piotr Ćwik, Adam Płonka, Artur Pucia i Michał Jeleń (w studiu telewizyjnym) oraz Dominika Kowalczyk, Wojciech Sidorowicz w studiu radiowym.

Zajęcia miały charakter praktyczny, ale uczestniczący zostali wprowadzeni w świat mediów także poprzez dyskusję dotyczącą motywacji i celów pracy w mediach i z mediami.