Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII będzie współpracował z Festiwalem Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem 9 V 2018

9 maja podczas konferencji prasowej poświęconej jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem ogłoszona została informacja o Patronacie Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy nad tym wydarzeniem. Oficjalnie zainaugurowana została także współpraca z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

(...) Władze miasta wyrażały też zadowolenie z nawiązania współpracy z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. List intencyjny w tej sprawie uroczyście podpisał Burmistrz Leszek Dorula oraz Dyrektor ks. prof. Michał Drożdż. Tym samym Instytut stał się nowym partnerem Festiwalu. Studenci Instytutu będą mogli podczas tak dużego wydarzenia zdobyć wiele cennych doświadczeń, ale także skutecznie wspomóc działanie Biura Prasowego Festiwalu. Współpraca obejmie także konkurs fotograficzny Żywioł Folkloru oraz konferencję naukową.

- Bardzo się cieszę, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy i mam wrażenie, że dotyczy ona szerszego kontekstu. Tutaj w Zakopanem wartości chrześcijańskie, które są dziedzictwem naszej kultury i naszej wiary, są czymś naturalnym. Widać, że przenikają one życie codzienne. Możecie być dumni z dziedzictwa, które pielęgnowaliście Państwo przez te kilkadziesiąt lat istnienia Festiwalu. Nasze kontakty zaczęły się od pisma z zaproszeniem na Złote Gody Festiwalu. To określenie bardzo nas wzruszyło. Oznacza ono, że świętujecie ten jubileusz bardzo rodzinnie. Takie jest Państwa podejście do tradycji, do folkloru –to dla Was jest życie, codzienność, tożsamość i pewna nisza duchowa. Tym samym Wasz Festiwal przekazuje ważne wartości – podkreślał Dyrektor Instytutu.

- W naszej współpracy najbardziej chcielibyśmy skupić się na udziale naszych studentów w pracach Biura Prasowego w szerokim zakresie działań medialnych i promocyjnych, także nowych mediów. W naszym Instytucie funkcjonuje Akademickie Centrum Medialne, które dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i osobowym – wyjaśniała Zastępca Dyrektora do spraw public relations dr Klaudia Cymanow-Sosin, która wraz z Zastępcą Dyrektora do spraw kształcenia dr Katarzyną Drąg także reprezentowała podczas konferencji prasowej Instytut.

Podczas konferencji organizatorzy zaprosili także na najbliższe wydarzenia religijne i kulturalne. Kustosz ks. Marian Mucha przedstawił informacje dotyczące ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Sanktuarium Narodowym, które nastąpi w najbliższą niedzielę 13 maja. Z kolei Naczelnik Wydziału Kultury Joanna Staszak przedstawiła program rozpoczynającego się w czwartek 10 maja XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”, a Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher zaprosiła do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego na wernisaż wystawy Włodzimierza Cygana „Płaszczyzny przestrzeni” w piątek 11 maja o godz. 17.00. Natomiast członkowie rady artystycznej Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich: Katarzyna Stachoń-Groblowy, Zofia Sowa i Szymon Bafia przedstawili kilka ciekawostek związanych z Dniem Górali Polskich, planowanymi koncertami zespołów – laureatów „Złotych Ciupag” oraz Muzyką Łuku Karpat.

/Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Zakopane/

Więcej informacji + Galeria fot.:

https://www.zakopane.eu/aktualnosci/maj-2018/festiwal-folkloru-pod-patronatem-pary-prezydenckiej-i-ze-wsparciem-uniwersytetu-papieskiego