IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Camino de Santiago i grób św. Jakuba: historia i interpretacja” 10–11 IX 2016

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie jest współorganizatorem IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Camino de Santiago i grób św. Jakuba: historia i interpretacja”, która odbędzie się w dniach 10–11 września 2016 roku w Krakowie i Więcławicach Starych.

Jednym z celów konferencji jest wzajemna wymiana informacji o polskim dorobku w zakresie stanu badań naukowych i podejmowanych działaniach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem Drogi św. Jakuba oraz kultu Jakuba Starszego Apostoła w Polsce i na świecie.

Konferencja rozpocznie się 10 września (sobota) o godz. 9.00 w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3. Po zakończeniu konferencji odbędzie się II zebranie Parlamentu Jakubowego.

Konferencja wpisuje się w prace badawcze realizowane w ramach międzynarodowego grantu „Harmonia” pt. „Camino de Santiago i grób św. Jakuba: od historii do hermeneutyki wiary” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Szczegóły dostępne są >>tutaj<<