Konferencja "Ekologia integralna. Laudato si. Młodzi bohaterami zmian" 25 VII 2016

Zapraszamy do udziału w konferencji Ekologia integralna. Laudato si. Młodzi bohaterami zmian, która odbędzie się 25 lipca br. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33.

Organizatorami konferencji są Fundacja Jana Pawła II dla Młodzieży / Papieska Rada ds. Świeckich,  Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016.

Jest ona kontynuacją konferencji pt. Integralność stworzenia zorganizowanej w ramach Światowych Dni Młodzieży Rio 2013. Nowym elementem, w porównaniu z poprzednim spotkaniem, jest przede wszystkim treść encykliki Laudato si, w której papież Franciszek rozwija pojęcie ekologii integralnej, koncentrując się na człowieku - w szczególny sposób człowieku biednym, słabym, pokrzywdzonym. Poruszony będzie również temat prawa do żywności i do ziemi w wielu jego kontekstach, między innymi zrównoważonego rozwoju, demokracji, problemów z dostępem do żywności i zasobów wodnych. Zrównoważony rozwój, bardziej niż jako granica, której nie można przekraczać, powinien być postrzegany jako sposób życia.
Z tego powodu w organizację konferencji włączyły się następujące instytucje Papieska Rada Iustitia et Pax, Ministerstwo Środowiska Republiki Włoch, Ministerstwo Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej oraz Fundacja Księcia Monako Alberta II.

W kontekście troski o środowisko niezwykle ważne jest budowanie świadomości młodego pokolenia. Właśnie dlatego, obok ekspertów, w konferencji wezmą udział młodzi ludzie, którzy włączą się w prace Komitetu Techniczno-Naukowego i podzielą się swoimi doświadczeniami.
Konferencje episkopatów, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia, które uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży, a także organizacje międzynarodowe szczególnie zainteresowane tematem spotkania proszone są o zgłaszanie udziału swoich przedstawicieli, poprzez wysłanie wiadomości
e-mail na adres: laudatosi@upjp2.edu.pl