Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Konferencja "Praca socjalna w świetle filozofii spotkania" 14-15 XI 2016

Instytut Pracy Socjalnej UPJPII we współpracy m.in. z Instytutem Socjologii UJ zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Praca socjalna w teorii i działaniu", której hasłem przewodnim będzie Praca socjalna w świetle filozofii spotkania. Konferencja odbywać się będzie w dniach 14 – 15 listopada br., w auli UPJPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

Konferencja ma służyć zbliżeniu do siebie różnych środowisk zajmujących się pracą socjalną: badaczy, dydaktyków, praktyków, wokół refleksji nad potrzebą i możliwościami kształtowania wspólnej tożsamości w oparciu o filozofię spotkania. W szczególności otwartość na Innego i na odkrywanie przestrzeni w relacjach międzyludzkich jest podstawowym odniesieniem teoretycznym debaty naukowej.

Szczególną inspiracją dla organizatorów konferencji jest krakowska tradycja działalności pomocowej św. brata Alberta, którego setna rocznica śmierci przypada w bieżącym roku. Dzieło pomocowe brata ubogich i jego naśladowców wpisuje się w nurt myślenia, który podkreśla raczej stałość i niezależność głównych założeń pracy socjalnej z Innym, aniżeli ich zmienność oraz podporządkowanie dyrektywom doraźnych rozwiązań ratunkowych i interwencyjnych.

Relacja z konferencji w TVP Kraków Kronika Krakowska, 14 listopada o godz. 21.30

http://krakow.tvp.pl/27722619/14-xi-2016-godz-2130