"Krajobraz i dziedzictwo kulturowe Europy – trwałość i przemijanie" 10 – 11 V 2017

Katedra Archiwistyki i Nauk Pomocniczych Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wraz z Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove, Univerzita Karlova Katolická teologická fakulta, Saint Athanasius Greek-Catholic Theological Institute University of Nyíregyháza, Komisją Historyczną Polskiej Akademii Nauk Oddział w Katowicach oraz Krakowskim Instytutem Rozwoju Edukacji zapraszają w dniach 10–11 maja 2017 r. na Międzynarodową Konferencję Naukową „Krajobraz i dziedzictwo kulturowe Europy – trwałość i przemijanie”. Konferencja rozpocznie się o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Bernardyńskiej 3.

Spotkanie dedykowane jest ks. prof. dr. hab. Józefowi Mareckiemu z okazji 60-tych urodzin oraz 30-lecia pracy naukowej.

Przedstawiciele międzynarodowych oraz ogólnopolskich ośrodków naukowych zaprezentują tematykę związaną z szeroko rozumianym krajobrazem i dziedzictwem kulturowym ze szczególnym uwzględnieniem przemian jakie w nim zachodzą oraz podkreśleniem elementów, które pozostają niezmienne.

Konferencja została objęta patronatem wiceprezesa Rady Ministrów, ministra nauki i szkolnictwa wyższego dra Jarosława Gowina.

Szczegółowy program oraz plakat wydarzenia w załącznikach: