Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Patronaty naukowe

Wirtualny spacer

Uczelnia w mediach

Aktualności UPJPII

Ks. prof. Józef Tischner kończyłby dziś 87 lat. Pamiętamy i najpiękniej wspominamy! 12 III 2018

Dziś, 12 marca, ksiądz Józef Tischner kończyłby 87 lat. Ktoś powiedział, że kiedy wchodził do jakiegoś pomieszczenia, to jakby się drzwi otwierały w człowieku. Są tacy ludzie, przy których człowiek nie chce pozostać „zamkniętym domem” – zaczyna tęsknić za wolnością, autentycznością, szerokimi horyzontami. Są ludzie, przy których nabiera się ochoty do życia, przy których życie zaczyna inaczej smakować. Taki był Tischner. Nie chodziło tylko o to, co mówił, ale o to, jaki był. Jeśli go brakuje, to przede wszystkim właśnie jako kogoś, kto „otwierał drzwi w człowieku”.

Jako współorganizatorzy zbliżających się 18. Dni Tischnerowskich gorąco zachęcamy - świętujcie z nami urodziny ks. Tischnera! Już dzisiaj, o godz. 19:00 zapraszamy do Instytutu Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I piętro) aby wspólnie posłuchać opowieści o jego życiu, ilustrowanej archiwalnymi zdjęciami, skorzystać ze słodkich i niesłodkich przekąsek, a także wziąć udział w akcji „Przyjdź ze swoim Tischnerem”. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

 

W tym dniu również świętują swoje urodziny Janina Ochojska i ks. prof. Michał Heller, prof. UPJPII – czyli laureaci Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera: PLURIMOS ANNOS! Wszystkiego najlepszego!

 

 

18. DNI TISCHNEROWSKIE tuż, tuż - niebawem opublikujemy program!

 

 Już teraz zachęcamy do śledzenia profilu na fb oraz stronie UPJPII.

 

Znajdź nas: fb.com/dni.tischnerowskie oraz www.tischner.pl