"Muzealia w konserwacji" – konferencja naukowa 23 V 2019

Już po raz ósmy Koło Naukowe Studentów Instytutu Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji naukowej "Muzealia w Konserwacji", która w tym roku odbędzie się w dniu 23 maja.

Niezmiennie głównym założeniem konferencji jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z konserwacją obiektów zabytkowych, a także interdyscyplinarna dyskusja na temat sposobu przechowywania, udostępniania i eksponowania obiektów. Zależy nam przede wszystkim na wielostronnym podejściu do szerokiej tematyki ochrony i konserwacji dziedzictwa materialnego. Zachęcamy do udziału osoby zajmujące się ochroną dóbr kultury, historyków sztuki, muzealników, a w szczególności konserwatorów zabytków, chcących podzielić się metodologią prowadzonych badań oraz efektami działań na obiektach zabytkowych.

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku planowane są dwa panele dyskusyjne, skierowane do osób specjalizujących się w muzealnictwie i nowoczesnych metodach aranżacji przestrzeni muzealnych oraz do konserwatorów zabytków, zarówno tych z wieloletnim stażem, jak i studentów.