Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem, prof. UPJPII, autorem powieści: "Tam, gdzie rodzi się życie" oraz "Nawet szarość istnieje" 28 IV 2018

Spotkanie z o. prof. Zdzisławem Kijasem
Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie o. prof. Zdzisława Kijasa, franciszkanina. Ten wybitny teolog, autor wielu prac naukowych, relator watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w ostatnich latach napisał również dwie powieści: „Tam, gdzie rodzi się życie” oraz „Nawet szarość jaśnieje”.
Bohaterkami tych dzieł są założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Autor przenosi czytelnika do prowincjonalnego miasta drugiej połowy XIX w., a bogate koleje życia głównych bohaterek umieszcza w szerokim kontekście historycznym ówczesnej epoki, ukazując dynamiczny rozwój przemysłu, jego skutki, proces rodzenia się ruchu socjalistycznego i kapitalistycznego, ale także następstwa ówczesnych wojen.
W mistrzowski sposób ukazane są w powieści realia życia najuboższych, środowisko, w jakim przyszło im walczyć o każdy dzień, przeciwności, z jakimi się mierzą i samotność w tłumie, jaką przeżywają na co dzień. 
Autor książki to ceniony teolog i znawca duchowości, nie brakuje więc w niej także analizy duchowej bohaterów, opisu ich wewnętrznych rozterek i walki, jaką każdy z nich musiał stoczyć, by stanąć na wysokości zadania przygotowanego mu przez Boga. Podejmując różne problemy, na przykładzie doświadczeń głównych bohaterek pokazuje jak wygląda autentyczna chrześcijańska pomoc, która nie upokarza osób w potrzebie, ale wręcz przeciwnie – wyakcentowuje ich godność.
Spotkanie, które poprowadzi Anna Łoś, redaktor Radia Kraków, odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Sali Włoskiej Klasztoru Franciszkanów w Krakowie (wejście przez krużganki od pl. Wszystkich Świętych 5). 
Serdecznie zapraszamy!