Tłumacznie pochodzi z translate.google.com.
Oficjalna wersja angielska portalu w przygotowaniu.

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Zmiana rozmiaru tekstu

-A A +A
ACCESS UPJP2

Studenckie spotkanie opłatkowe UPJPII 18 XII 2019. Galeria zdjęć

Spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Samorząd Studentów i Doktorantów rozpoczęła Eucharystia w kościele parafii św. Jana Pawła II przy ul. Bobrzyńskiego w Krakowie, koncelebrowana przez władze UPJPII, księży wykładowców, księdza proboszcza goszczącej nas parafii. W homilii ks. Robert Tyrała, prorektor ds. studenckich i dydaktyki mówił o znaczeniu nadchodzących świąt, o tym, że serce każdego z nas to Betlejem, w którym rodzi się Chrystus. 

Pod koniec Mszy św. zostały poświęcone opłatki, którymi chwilę później, w położonym nieopodal kaplicy budynku Biblioteki Głównej UPJPII przyszło nam się w przemiłej atmosferze przełamać. 

Studentów, doktorantów, pracowników naukowych i administracyjnych z zachwycającą klasą i  elegancją witały nowe władze Samorządu Studentów i Doktorantów. Trudno było nie dostrzec, że poprzednie władze patrzą na nich z prawdziwą dumą, nie obawiając się o przyszłość studenckiej braci.

Przy dźwiękach muzyki, w tym kolęd na rytmiczną góralską nutę, przełamano się opłatkami, a i wigilijny poczęstunek okazał się piękną, w dodatku bardzo smakowitą, wspólnotową ucztą. 

W mediach społecznościowych jest zapewne obecnie gorąco - ogłoszono bowiem konkurs na najciekawsze zdjęcie z tego wydarzenia. Studenci Drodzy - wysyłajcie, czyli do boju! 

Choć należy przyznać, że w dobie, w której komórka jest naszą "nieodłączną częścią ciała", w przypadku tego wydarzenia - wśród rozmów, "pogaduszek" , czy poprzedzającej spotkanie Mszy św. -  mało kto po nią sięgał...niektórzy dawali tym nienajlepszy przykład, ale to z  pragnienia podzielenia się pięknymi wrażeniami:

 

zdjęcia: Marta Mastyło