"Transgraniczność – społeczność – współpraca" – konferencja naukowa 25 V 2018

25 maja 2018 r. w Nowym Sączu odbędzie się konferencja naukowa „Transgraniczność – społeczność – współpraca” zorganizowana przez Województwo Małopolskie i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Nowy Sącz - Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226

Pogranicza jako obszary często peryferyjne, ale będące zarazem miejscem ścierania się zjawisk kulturowych czy społecznych wymagają szerokiego wsparcia. Jak każde zjawisko społeczne, współpraca na pograniczach wymaga także dogłębnego spojrzenia naukowego. Z tego też względu, Województwo Małopolskie wspólnie z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie podjęło się organizacji konferencji naukowej „Transgraniczność – społeczność – współpraca” poświęconej zjawisku współpracy transgranicznej w Polsce. Konferencja ma w zamierzeniu ma zgromadzić przedstawicieli świata nauki, ekspertów, jak i “praktyków”, dla których współpraca ponad granicami i dla pogranicza oraz transgraniczność to pojęcia bliskie i zasługujące na głębszą refleksję.

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko elektronicznie do 15 maja 2018 r. na adres mailowy: grzegorz.first@umwm.pl

Program konferencji (do pobrania)