Wtorkowe spotkania w Muzeum Archidiecezjalnym – wykład pt. "Jana Matejki projekt polichromii dla kościoła Mariackiego", dr Barbara Ciciora (UPJPII) 12 III 2019

Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie zaprasza na kolejną dyskusję naukową z cyklu Wtorkowych spotkań w Muzeum Archidiecezjalnym.

O twórczości Jana Matejki opowie dr Barbara Ciciora (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Podczas spotkania omówiony zostanie również proces konserwacji dwóch kartonów autorstwa tego wybitnego artysty - projektów polichromii w kościele Mariackim w Krakowie, odrestaurowanych przez Panią dr Reginę Kozik, mgr Łucję Skoczeń-Rąpałę oraz dr Agnieszkę Marecką, eksponowanych obecnie na wystawie czasowej "Polonia Sacra" w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

12.03.19, godz. 17:00 – dr Barbara Ciciora (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie), dr Regina Kozik,mgr Łucja Skoczeń-Rąpała, dr Agnieszka Marecka – wykład pt. Jana  Matejki  projekt polichromii dla kościoła Mariackiego w Krakowie.

Muzeum zaprasza wszystkich miłośników historii, sztuki, malarstwa, muzealników, historyków sztuki, a także studentów i uczniów szkół plastycznych.

Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje dostępne na stronie:

oraz pod numerem telefonu: